Swędzenie nosa, co oznacza?

Written by

Przesądy towarzyszą nam od zarania dziejów. Możemy je znaleźć w każdym kręgu kulturowym. Przesądy dotyczą różnych dziedzin życia, od spraw codziennych , jak swędzenie nosa aż do tych poważnych i doniosłych. Więcej takich przesądów znajdziesz na blog astrologiczny. Wszak każdy z nas słyszał o przesądach ślubnych.

Na początek zastanówmy się czym są tak naprawdę są przesądy… Najprościej rzecz ujmując to wiara, że dwa następujące bezpośrednio po sobie zdarzenia mają ze sobą związek przyczynowo skutkowy. Na przykład czarny kot przynosi pecha. Co więcej takie przekonanie trwa w społeczeństwie pomimo, że nie istnieją żadne racjonalne przesłanki. Przesądy są przekazywane z pokolenia na pokolenia i stanowią ważną część naszej kultury. W różnych krajach przesądy są do siebie podobne. Na przykład w kulturze europejskiej z pechem jednoznacznie kojarzy się liczba 13. Natomiast w Azji tą samą funkcję spełnia 4.

Przesądy mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie.Na przykład wierzymy, że łuska karpia wigilijnego przyniesie nam bogactwo. Żeby dowiedzieć się co oznacza dany przesąd wystarczy wpisać w wyszukiwarkę konkretną frazę, na przykład swędzenie nosa przesądy…

Co oznacza swędzenie nosa?

Nie wiele osób zdaje sprawę, że wszystko zależy od tego która konkretnie część nosa nas swędzi. Uważa się, że jeśli dokucza nam swędzenie lewej części nosa, to bardzo szybko spotkamy osobę, która stanie się miłością naszego życia. Natomiast jeśli swędzi nas środkowa część nosa to w naszym domu wkrótce pojawią się goście. Gorzej jeśli swędzi nas akurat prawa strona nosa… Dlaczego? Oznacza to, że akurat ktoś nas obgaduje. O plotkowaniu mają też świadczyć piekące policzki czy też uszy.

A co jeśli swędzą nas inne części ciała?

Panuje przekonanie, że jeśli swędzi nas prawe oko, to w bardzo krótkim czasie spotkamy znajomą osobę. Natomiast, gdy sprawa dotyczy lewego oka to sprawa jest zdecydowanie gorsza.Oznacza to, że czeka nas w życiu jakieś rozczarowanie…

Czy warto wierzyć w popularne przesady?

Oczywiście, że nie. Są one bardzo mocno związane z tak zwanym myśleniem magicznym. A więc nie ma żadnych realnych dowodów na to, że konkretny przesąd „działa”. Jednak przesądy warto znać. Wszak stanowią one ważny element naszego dziedzictwa kulturowego.

Article Categories:
Ciekawostki i Poradniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares