Przesądy związane z czarnym kotem

Written by

Czarny kot przebiegający drogę przesąd to jeden z najbardziej popularnych zabobonów. Niektóre osoby, wierząc w przesąd, starają się za wszelką cenę uniknąć spotkania z czarnym kotem. Gdy go widzą to zmieniają trasę. Jednak czy jest się czym martwić?

Czarny kot przesądy. Czy przynosi pecha?


Jest to jeden z najbardziej popularnych przesądów związanych z czarnym kotem. Jest on nadal aktualny w wielu krajach. Historia mówi, że jeśli czarny kot szedł w stronę człowieka to był to dobry znak. Natomiast jeśli przebiegał mu drogę był to stanowczo zły znak. Kot w kolorze czarnym w dawnych czasach powiązany był z czarną magią, co nie przynosiło mu szczególnej sympatii otoczenia. Wielu ludzi rezygnowało z dalszej trasy, gdy rano drogę przebiegł im czarny kot. Na niekorzyść kota działał także fakt, iż ludzie wierzyli, że posiada on aż dziewięć żyć. Sprawiało to, że nikt się w ogóle o niego nie martwił.

Czarny kot przesądy. Czy zawsze spada na cztery łapy?


Na czarne koty przez wieki patrzono w sposób dość negatywny. Sprawia to, że spotykało ich wiele nieszczęść. Istnieje również przesąd mówiący, że kot zawsze spada na cztery łapy. Dzięki wierze w niego wiele kotów ucierpiało, a nawet straciło życie. Również wiara w to, że kot ma więcej niż jedno życie sprawiała, że o koty w ogóle nie dbano. Ignorowano ich objawy chorobowe. Wiele osób uważało również, że koty wyczuwają śmierć, ponieważ w szczególny sposób przesiadywały przy osobach, które miały w niedalekiej przyszłości odejść.

Życzliwe przesądy dla czarnych kotów


Jak wspomina astrolog, istnieją także życzliwe przesądy dla kotów, które są w pełni pozytywne. Popularne jest w naszym kraju stwierdzenie, że czarny kot przynosi szczęście, jeśli się tylko tego chce. W innych krajach również traktowany jest on w sposób pozytywny. W Anglii sądzi się, że dom opuszczony przez koty zostanie nawiedzony przez różne choroby. W Irlandii natomiast powszechnie sądzi się, że zabicie kota to wiele pechowych lat. Dla Niemców spotkanie kota pierwszego stycznia to niezwykle pozytywny znak, a dla Włochów jego kichnięcie to bardzo dobra wróżba. Na szczęście w obecnych czasach istnieje wiele życzliwych dla kotów przesądów, które sprawiają, że jego życie nie jest w żaden sposób zagrożone.

Article Categories:
Przesądy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares